TFY4104 Fysikk Høsten 2015

Orientering om regneøvingene

Regneøvinger og løsningsforslag vil bli lagt ut på fagets hjemmeside:

http://web.phys.ntnu.no/~stovneng/TFY4104_2015/tfy4104.htm

Veiledning i grupperom: Mandag kl 16.15 – 18.00: R20, R21, R50, R51, R60, R90, R92, R93 Andre tidspunkt kan bli aktuelt, avhengig av hva som passer for studenter og studasser.

Første regneøving blir tilgjengelig på fagets hjemmeside senest tirsdag 18.08.

Eksamen vil bestå av 50 flervalgsoppgaver. Derfor vil de fleste øvingsoppgavene bli presentert i et tilsvarende format. Din eksamensbesvarelse vil bestå av 50 kryss i en tabell, forhåpentlig de fleste av dem på riktig plass. Jobb med regneøvingene på den måten som passer deg best. De fleste oppgavene løses best på tradisjonelt vis, dvs som om de var gitt som ordinære fysikkproblemer uten oppgitt løsning. En del oppgaver kan løses med lite eller ingen regning, ved å vurdere de ulike svaralternativene. I øvingene henger en oppgave ofte sammen med den foregående, noe som kan føre til følgefeil. Til eksamen vil dette problemet minimeres så langt det lar seg gjøre. Løsningsforslag legges typisk ut samtidig med selve øvingen, eller kort tid etter. Det er ingen innlevering.

Institutt for fysikk, NTNU 11.08.2015

Jon Andreas Støvneng