Institutt for fysikk, NTNU FY1005/TFY4165: Termisk fysikk Vår 2014

Ekstraoppgaver 3

1. Skriv et lite program (Matlab, Python, C++, Fortran...) som simulerer virrevandring (random walk, Brownske bevegelser) på et todimensjonalt kvadratisk gitter, og som sammenligner med (10.37) i PCH, dvs sjekker om midlere kvadratiske avstand fra startstedet øker lineært med antall skritt, dvs med tiden t.