Framdriftsplan for forelesningstimene høsten 2021 TFY4215 Innføring i kvantefysikk

Litteraturhenvisninger: PCH = P. C. Hemmer Kvantemekanikk DJG2 = D. J. Griffiths Introduction to quantum mechanics (2nd edition) DJG3 = D. J. Griffiths, D. F. Schroeter Introduction to quantum mechanics (3rd edition) IØ = I. Øverbø Tillegg

Uke Dato Tema for oppgaver  Kommentarer
34 25/8 Moderne fysikk i VGS
26/8 Plancks strålingslov
35 1/9  Stefan-Boltzmanns lov. Wiens forskyvningslov. Comptoneffekt
2/9  Relativistisk mekanikk. Bohrmodellen. Partikkelbølger
36 8/9

9/9

37 15/9

16/9

38 22/9

23/9

39 29/9

30/9

40 6/10

7/10

41 13/10

14/10

42 20/10

21/10

43 27/10

28/10

44 3/11

4/11

45 10/11

11/11

46 17/11

18/11

47 24/11

25/11 Spørretime før eksamen: Avtales. Eksamen: Tidspunkt kommer. 40 flervalgsoppgaver. Digital skoleeksamen, eller hjemmeeksamen hvis påkrevd. Bokstavkarakter.

Første forelesning: Onsdag 25. august. Siste forelesning: Torsdag 25. november.